Monitoring

Teknik yönetimini desteklemek amacıyla profesyonelce sistemlerinizi izliyoruz

Akım kollarının , invertörlerin, güneş enerjisi santrali içindeki üreteç ve tüketeçlerin farklı aşamalardaki üretim ve güvenliklerinin kontrolü ile gerçekleşmektedir. Manuel olarak yapılan kontroller düşük kapasiteli sistemlerde daha kolay iken, yüksek kapasiteli sistemlerde panel sayısı ve inverter sayıları arttığı için kontrol edilmesi zorlaşır, problem yasayan sistemlerin kontrolü imkânsızlaşır. Bu nedenlerle sistemi düzenli olarak izleyecek bir otomatik uzaktan izleme sistemine ihtiyaç duyulur. Uzaktan izleme sistemleri, sistem devreye alındıktan sonra verimli çalışıp çalışmadığını kontrol eder ve düzenli olarak raporlar.

+ 0
Teklif
0
Proje
% 0
Müşteri Memnuniyeti

Güneş Enerjisi Santrali Uzaktan İzleme Sistemleri ve Faydaları

RBir güneş enerjisi santralinde, sistemin güvenilirliği ve performansının takibinin yapılması, en önemli konuların başında gelmektedir. Bu bağlamda, güneş enerjisi santrallerinin hem performans takibi yapılabilmesi, hem verimlerinin yükseltilmesi hem de bakım maliyetlerinin düşürülmesi konusunda uzaktan izleme sistemleri büyük önem arz etmektedir. Ayrıca dağıtım şirketinin bağlantı kriterlerini göz önüne alacak olursak, santralden enerji akışını verimli bir şekilde sağlandığının kontrolü için gerekli alt yapıyı oluşturmak gerekir. Uzaktan izleme sistemleri bu amaçlar doğrultusunda geliştirilmiştir.

Her güneş enerjisi santrali kendi içinde scada ve uzaktan izleme ile ilgili olarak bir altyapıya sahiptir. Standart bir uzaktan izleme altyapısı ile ise farklı santralleri aynı ekrandan izlemek mümkün değildir.