Agrivoltaiklerin Yenilenebilir Enerjinin Yayılımına Etkisi

Photovoltaic Yenilebilir Enerjinin Yayılma Etkisi

“Hindistan’da Tarım: Bereketli Toprak mı? Enerji Ekonomisi ve Finansal Analiz Enstitüsü (IEEFA) tarafından. Rapor, tarımsal üretimi desteklemek için tarım arazilerinde güneş enerjisi üreten tarımın Hindistan’da önemli bir yenilenebilir enerji sektörü haline gelebileceğini söylüyor. Raporun yazarı Dr Charles Worringham şunları söyledi: “Bunun gerçekleşmesi ve endüstrinin gelişmesi için, çiftçiliği ve çiftçi topluluklarını korumaya yönelik önlemler, endüstri ihtiyaçlarını içeren politika reformunun ve düzenlemenin önemli bir parçası olmalıdır.
Rapor, bölgenin tarımın avantaj sağlayabileceği üç temel ülke sorununu özetlemektedir:
• Yenilenebilir kaynakları ülke genelinde değişen ölçeklerde dağıtarak hızlandırın;
• Hassas araziler ve ekosistemler üzerindeki yenilenebilir enerji tesisleri üzerindeki baskıyı azaltmak;
• Daha güçlü ve daha çeşitli bir kırsal ekonominin desteklenmesine katkıda bulunmak.
Hindistan, farklı panel konfigürasyonlarını birlikte kullanarak ticari ve kamu hizmeti olmak üzere yaklaşık 20 projede hangi spesifik yöntemlerin, mahsullerin ve koşulların en iyi sonucu verdiğini belirlemek için bir ankete başladı.
Worringham, Hindistan’ın tarım arazisi payının çoğu ülkeden daha yüksek olmasına rağmen, durumun deneysel aşamanın ötesine geçmek için bir avantaj sunduğunu belirtiyor. Rapora göre, çiftçi toplulukları yalnızca ürettikleri elektriğin tamamını satarak ek gelir elde etmekle kalmıyor, bazı durumlarda bu enerjinin bir kısmı topluluğa değer katmak için kullanılabilir. soğutma ve dondurma. Zincir.
Farklı panel konfigürasyonlarını kullanan testlerin özellikle Hindistan koşullarında faydalı olabileceği öngörülse de; Rapor, güneş ışığı her iki tarafa çarptığında elektrik üreten çift taraflı paneller kullanılarak Almanya ve İsveç’in yanı sıra Hindistan’da test edilen yeni bir panel konfigürasyonunu açıklıyor. Bu paneller dikey olarak kurulduğunda, doğu ve batıya bakan bir çit gibi, öğle saatlerinde yatay tepelerde bulunan panellerden farklı olarak sabah ve öğleden sonra en yüksek gücü ürettikleri açıklığa kavuşturulmuştur. Raporda ayrıca, bu düzenleme sayesinde çiftçilerin makinelere daha kolay erişebilecekleri ve panellerin daha uzun süre temiz kalacağı belirtiliyor.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.